вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 102
home Вести

Зголемен интензитетот на сообраќајот на патиштата, еве каква е состојбата на граничните премини

Зголемен интензитетот на сообраќајот на патиштата, еве каква е состојбата на граничните премини

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На граничните премини нема подолги задржувања за влез и за излез од државата, информира Автомотосојузот на Македонија (АМСМ) во извештајот за состојбата на патиштата во 18 часот.

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози.

АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација.

Коронавирус