вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 91
АКТУЕЛНО

Црн рекорд: 2341 новозаразени, нови 26 починати од коронавирус

home Вести

Зголемен бројот на бракови, разводите намалени

Зголемен бројот на бракови, разводите намалени

Вкупно 3.119 бракови се склучени во четвртото тримесечје од 2017 година што е зголемување за 6,9 отсто во споредба со истиот период од 2016 година.

Според Државниот завод за статистика, бројот на разведените бракови во ова тримесечје е 590 што претставува намалување за 9,8 проценти.

Коронавирус