четврток, 21. јануари 2021. Вести денес: 63
home Вести

Зетот на Виолета Томовска почина од ковид-19

Зетот на Виолета Томовска почина од ковид-19

Зетот на фолк-легендата Виолета Томовска, Зоран Росоманов, сопруг на нејзината ќерка Невенка, утрово почина од ковид-19.

Тој на јавноста ѝ стана познат откако за 50-роденден на неговата сопруга која, всушност е девојчето за кое е испеана песната „Македонско девојче“, организираше пејачите да направат преработка на легендарната песна.

Коронавирус