среда, 5. октомври 2022. Вести денес: 159
home Вести

Жестоки реакции кон Никола Димитров: „Мрш бе, не ни збори ти за патриотизам“!

Жестоки реакции кон Никола Димитров: „Мрш бе, не ни збори ти за патриотизам“!

Поранешниот министер за надворешни работи Никола Димитров денес доби жестоки реакции откако објави честитка за победата на македонските фудбалери.

Очекувано, неговата честитка се разликуваше од останатите. Не го спомна името на нашата држава Република Македонија, не стави ни знакче од македонското знаме не ги нарече македонска фудбалска репрезентација, не им рече дека ни се херои на нацијата…. Никола Димитров во својата честитка напиша: „Мајсториииии! Бум, пам, пауууу!“

Ако мислите дека ова е шега, погледнете го неговиот недоличен статус во продолжение:

Граѓаните немаа баш добри зборови за ваквата “честитка“. најмногу му порачаа дека тој не може да зборува за патриотизам, но имаше и бројни навреди.

Еве што му порачаа на Димитров:

Најнови вести

Коронавирус