вторник, 28. март 2023. Вести денес: 101
home Вести

Жешко време до викендов, од недела голем пресврт

Жешко време до викендов, од недела голем пресврт

Времето денеска беше претежно сончево и топло, а во текот на ноќта ќе биде ведро. Има најави дека ќе дува слаб североисточен ветер.

Утре сончево и топло со слаб до умерен ветер од североисточен правец. Минималната температура ќе се движи од 11 до 20, а максималната од 31 до 39 степени. УВ индексот 8.

До недела ќе се задржи стабилно и топло време.

Зголемување на облачноста ќе има во петок и сабота, а од недела доаѓа пресврт на временските прилики.

Попладнето и во наредните денови  ќе има појава на локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

loading...