четврток, 20. јануари 2022. Вести денес: 41
home Вести

Жерновски го поби сопствениот премиер Спасовски: Ние немаме обврска да менуваме табли!

Жерновски го поби сопствениот премиер Спасовски: Ние немаме обврска да менуваме табли!

Заменикот-министер за надворешни работи, Андреј Жерновски тврди дека министерката за Труд и социјална политика, Рашела Мизрахи, немала обврска да ја менува таблата со Република Македонија.

Во емисијата „Топ Тема“ на Телма, Жерновски во дебата со Тимчо Муцунски, ја урна владината позиција дека Мизрахи е виновна, со тоа што истакна дека Мизрахи не прекршила ниту еден рок што би се однесувал на менување на таблата.

Коронавирус