четврток, 6. октомври 2022. Вести денес: 197
home Вести

Жените од ВМРО-ДПМНЕ посетија социјално загрозено семејство и однесоа донација

Жените од ВМРО-ДПМНЕ посетија социјално загрозено семејство и однесоа донација

Унија на жени на ВМРО-ДПМНЕ заедно со претседателката Даниела Рангелова во пресрет на Велигденските празници посети социјално загрозено семејство во село Долгоец, прилепско.

Таа донираше храна, облека, средства за хигиена и фрижидер.

Коронавирус