понеделник, 14. јуни 2021. Вести денес: 47
home Вести

Жена од Тетово почина од коронавирус, 15 дена била на респираторна машина

Жена од Тетово почина од коронавирус, 15 дена била на респираторна машина

Од Министерството за здравство информираат за уште една жртва на коронавирусот во Македонија.

Во ГОБ „8 септември“ почина пациентка од Тетово на возраст од 59 години.

Таа 15 дена била во тешка состојба и на респираторна машина.

Во Македонија од коронавирус починаа вкупно 86 лица.

ЕУРО 2020

Македонија