вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 81
home Вести

„Жена од султана“ ечи во скопска градинка, воспитувачката ги снима како играат: Пејте, оти ќе ви ја исклучам!

„Жена од султана“ ечи во скопска градинка, воспитувачката ги снима како играат: Пејте, оти ќе ви ја исклучам!

Револтиран родител кој сака да остане анонимен, до редакцијата на „Слободен печат“ испратил видео снимка на која се гледа како воспитувачка од градинка на 5-годишни деца им пушта турбо фолк песни, ги снима и им вика да играат и да пеат.

Песната која се слуша во позадина е „Жена од султана“. Дечињата играат, а воспитувачката им вика „Ајде пејте сите инаку ќе ви ја исклучам“. Потоа таа ги прашува од каде ја знаат песната и дали вакви песни им пуштаат и дома?

Целата вест ТУКА.

Коронавирус