петок, 29. јули 2022. Вести денес: 137
home Вести

Земјотресот ја замати водата за пиење во мавровско, ова е препораката од јавното претпријатие

Земјотресот ја замати водата за пиење во мавровско, ова е препораката од јавното претпријатие

Јавното претпријатие Маврово преку социјалните мрежи ги известува жителите дека водата за пиење од чешмите по земјотресот почувствуван утринава не е за пиење.

-Поради земјотресот кој епицентар беше во Мавровскиот регион, дојде до заматувaње на водата за пиење во водоснабдителните мрежи. Ви препорачуваме извесен период додека потресите не се смират, водата директно од вашите чешми ДА НЕ ЈА ПИЕТЕ, стои во објавата на ЈПКД Маврово.

Коронавирус