вторник, 7. декември 2021. Вести денес: 166
home Вести

Земјотрес во Валандово и Струмица

Земјотрес во Валандово и Струмица

Земјотрес со локална Рихтерова магнитуда ML=2.6 и интензитет од III степени според Европската макросеизмичка скала, утрово во 7:26 часот е почувствуван од населението во Струмица, Валандово и околината.

Како што информира Сеизмолошката опсерваторија, епицентарот на земјотресот бил на 120 километри југоисточно од Скопје и потекнува од струмичкото епицентралното подрачје

Најнови вести

Коронавирус