вторник, 6. декември 2022. Вести денес: 164
home Вести

Земјотрес во Скопје

Земјотрес во Скопје

Земјотрес со магнитуда од 2,6 степени по Рихтеровата скала е регистриран утрово во 08:03 часот во скопското епицентрално подрачје.

Епицентарот на земјотресот, според Европсккиот-медитерански сеизмолошки центар бил на шест километри источно од Скопје, на длабочина од четири километри.

Qatar 2022