понеделник, 29. ноември 2021. Вести денес: 0
home Вести

Земјотрес во Прилеп, Битола и Ресен

Земјотрес во Прилеп, Битола и Ресен

Неколку земјотреси биле почуствувани утрово во Македонија.

Земјотрес со епицентар во Албанија, а јачината била 3 и 2,2 степени според Рихтер.

 

Коронавирус