сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 0
home Вести

Земјотрес во Македонија- еве кои градови се тресеа

Земјотрес во Македонија- еве кои градови се тресеа

Земјотрес со интензитет од 3,9 степени според Рихтеровата скала, бил регистриран во Македонија, меѓу Кичево и Дебар.

Истиот бил умерен и на голема длабочина- 100 километри.

Земјотресот бил почувствуван и во целиот западен дел од Македонија, дури и во главниот град Скопје.

Коронавирус