четврток, 8. декември 2022. Вести денес: 0
home Вести

Земјотрес во Грција, почувствуван и во Македонија

Земјотрес во Грција, почувствуван и во Македонија

Слаб земјотрес во 22 часот и 3 минути почувствувале жителите на југо-западна Македонија. Според информациите станува збор за земјотрес чиј епицентар е во Грција.

Земјотресот бил со јачина од 3,9 степени по рихтер, а на длабочина од 1 километар.

Во Македонија почувствуван е кај дел од граѓаните во Охрид, Битола, Ресен…

Qatar 2022