сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 110
home Вести

Земјотрес вечерва стресе дел од Македонија

Земјотрес вечерва стресе дел од Македонија

Слаб земјотрес имало вечерва меѓу Пехчево и Берово.

Станува збор за земјотрес со јачина 1,9 степени по Рихтер.

Епицентарот на земјотресот е меѓу градовите Берово и Пехчево, на длабочина од 6 километри.

Коронавирус