петок, 15. октомври 2021. Вести денес: 162
Во живо

Митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Лозово

home Вести

Земјотрес вечерва стресе дел од Македонија, ова се деталите

Земјотрес вечерва стресе дел од Македонија, ова се деталите

Земјотрес со епицентар 120 километри југоисточно од Скопје, кој потекнува од епицентралното подрачје Струмица, е регистриран вечерва во 19 часот, соопшти Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет.

Земјотресот имаше локална Рихтерова магнитуда ML2.2, а беше почувствуван од населението на Струмица, Валандово и околината со интензитет од три степени според Европската макросеизмичка скала. (МИА)

Коронавирус