петок, 9. јуни 2023. Вести денес: 19
home Вести

Земјотрес вечерва ја стресе Македонија

Земјотрес вечерва ја стресе Македонија

Земјотрес со магнитуда од 3.9 степени поред рихетровата сакала вечерва во 23:12 часот е почувствуван во југо-источниот дел на Македонија.

Земјотресот е на 11 километри од Стар Дојран, на длабочина од 2 километри.

Според информациите, се работи за земјотрес со епицентар во Грција, кај местото Плагла.

Најнови вести