сабота, 23. октомври 2021. Вести денес: 61
home Вести

Земјотрес вечерва ја стресе Македонија- еве ги деталите

Земјотрес вечерва ја стресе Македонија- еве ги деталите

Вечерва е регистриран земјотрес од 2,7 степени според Рихтер во Македонија.

Земјотресот кој е регистриран во 21 часот и 17 минути бил со епицентар на 17 км југоисточно од Кичево, на длабочина од 2 километри.

Локални избори 2021