сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 65
home Вести

Земјотрес утрово ја стресе Македонија

Земјотрес утрово ја стресе Македонија

Земјотрес со магнитуда од 2,2 степени според Европската макросеизмичка скала, утрово околу 7.23 часот беше почуствуван во Маврово и околината.

Земјотресот бил на длабочина од 4 километри и епицентар на 14 километри северозападно од Гостивар.

Коронавирус