понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 168
home Вести

Земјотрес утрово ја стресе Македонија- еве ги деталите

Земјотрес утрово ја стресе Македонија- еве ги деталите

Слаб земјотрес е регистриран утрово на границата меѓу Србија и Македонија забележуваат регионалните институти за геологија, геодезија и географија.

Земјотресот бил со јачина од 2,3 степени според Рихтеровата скала и е забележан нешто после 6 часот.

Епицентарот е во српското село Ланик, Пчињски округот, општина Прешево.

Длабочината на ударот е на 10 километри.

Најнови вести

Коронавирус