сабота, 23. октомври 2021. Вести денес: 0
home Вести

Земјотрес утрово ја потресе Македонија

Земјотрес утрово ја потресе Македонија

Слаб земјотрес, со јачина од 2.8 степени по Рихтер, утрово ја потресе Западна Македонија.

Епицентарот бил на 7 километри од Охрид и на 3 километри од Косел, а потресот бил на длабочина од 10 километри.

Потресот е почувствуван нешто после 7 часот утринава.

Земјотреси денеска имало во Егејско Море, Турција, Франција, Сицилија.

Локални избори 2021