четврток, 2. декември 2021. Вести денес: 141
home Вести

Земјотрес утринава го стресе охридскиот регион

Земјотрес утринава го стресе охридскиот регион

Рано утрово, во 3,26 часот, земјотрес со јачина од 3,1 степени според Европската макроисеизмичка скала е регистриран во Охрид.

Епицентарот бил во близина на градот и на длабочина од 0,4 километри.

Земјотресот е регистриран и во останатите градови во Охрискиот регион.

Коронавирус