понеделник, 21. ноември 2022. Вести денес: 168
home Вести

Земјотрес повторно го стресе тлото на Маврово

Земјотрес повторно го стресе тлото на Маврово

Земјотрес со јачина од 3.3 степени според Рихтеровата скала бил регистриран на неколку минути пред 13 часот. Епицентарот бил на длабочина од 2 километри.

Според првичните информации до кои дојде ТВ21, земјотресот го почувствувале граѓаните од западните делови на Македнија.

Низа земјотреси го тресеа тлото на Маврово минатиот месец, од кои најсилниот беше 5 степени според Рихтерова скала. Силните земјотреси предизвикаа и штети во неколку објекти во Маврово.

Коронавирус