сабота, 30. септември 2023. Вести денес: 50
home Вести

Земјотрес почувствуван во западните делови од Македонија

Земјотрес почувствуван во западните делови од Македонија

Земјотрес со интензитет од три степени по Европската макросеизмичка скала е почувствуван синоќа во 23:15 часот во западните делови од државата.

Епицентарот на земјотресот е 115 километри југозападно од Скопје во соседна Албанија, соопшти Сеизмолошката опсерваторија при ПМФ. 

Најнови вести