недела, 24. октомври 2021. Вести денес: 29
home Вести

Земјотрес почувствуван во Македонија

Земјотрес почувствуван во Македонија

Во 17 часот и 24 минути по локално време, со јачина од 3,5 степени според рихтеровата скала почувствуван е земјотрес со епицентар до границата помеѓу Албанија и Македонија.

Како што јавуваат сеизмолозите, земјотресот бил на длабочина од 10 километри.

Локални избори 2021