сабота, 23. јануари 2021. Вести денес: 0
home Вести

Земјотрес почувствуван во Македонија- тлото се тресе од вчера

Земјотрес почувствуван во Македонија- тлото се тресе од вчера

Откако вчера посилен потрес од 3,8 степени од Албанија беше почувствуван во Дебар и Струга, уште еден потрес бил почувствуван во Македонија од Грција.

Потресот бил со јачина од 3,1 степени според Рихтер, а се случил два часа по полноќ.

Се тресат Албанија, Грција и Турција.

Најнови вести

Коронавирус