среда, 28. септември 2022. Вести денес: 86
home Вести

Земјотрес почувствуван пред неколку минути

Земјотрес почувствуван пред неколку минути

Пред 17 минути во Охрид е почувствуван земјотрес со послаб интензитет, објави порталот Охридњуз.

Според податоците на Европско- медитеранскиот сеизмолошки центар, во 12.40 часот регистриран е земјотрес со јачина од 2.3 степени кој бил со епицентар на 4 километри северо источно од Охрид, односно 3 километри јужно од Косел.

Епицентарот на земјотресот бил на длабочина од еден километар.

Коронавирус