недела, 4. декември 2022. Вести денес: 80
home Вести

Земјотрес ја стресе Македонија вечерва

Земјотресот бил почувствуван во 19 и 7 минути.
Земјотрес ја стресе Македонија вечерва

Земјотрес ја стресе Македонија вечерва во близина на градот Велес.

Земјотрес од 2,6 степени по Рихтер вечерва се почувствува во Македонија, на 6 километри од Лозово, на седум од Велес и на 44 километри од Скопје.

Земјотресот бил почувствуван во 19 и 7 минути.

Најнови вести

Коронавирус