понеделник, 26. септември 2022. Вести денес: 37
home Вести

Земјотрес ја стресе Македонија предмалку!

Земјотрес ја стресе Македонија предмалку!

Земјотрес со јачина од 2.6 степени ја стресе Македонија пред малку.

Според Европско медитеранскиот сеизмолошки центар, земјотресот е регистриран точно во 19 часот и 34 минути.

Епицентарот е на 12 километри југоисточно од Скопје, на длабочина од 5 километри.

Најнови вести

Коронавирус