недела, 29. ноември 2020. Вести денес: 0
home Вести

Земјотрес ја стресе Македонија -Еве ги деталите (ФОТО)

Земјотрес ја стресе Македонија -Еве ги деталите (ФОТО)

Земјотрес со јачина од 2,5 степени според рихтеровата скала вечерва го погоди преспанскиот регион.

Земјотресот се случил во 18:45, а епицентарот на истиот бил на 4 километри од село Грчари ресенско.

Освен вознемиреноста на граѓаните од овој дел на Македонија, засега нема никакви материјални штети.

Најнови вести

Коронавирус