четврток, 21. јануари 2021. Вести денес: 162
home Вести

Земјотрес ја стресе Македонија

Земјотрес ја стресе Македонија

Земјотрес од 2.9 степени е почувствуван во Источна Македонија.

Епицентарот бил на 5 км од Пехчево, односно на 10 км од село Владимирово.

Потресот бил на 2 км длабочина.

Коронавирус