петок, 22. октомври 2021. Вести денес: 17
home Вести

Земјотрес ја стресе Македонија

Земјотрес ја стресе Македонија

Земјотрес е регистриран денеска во Македонија, со епицентар на 2 км од Вевчани и на 3 км од селото Октиси.

Се работи за земјотрес од 2 степени, а бил на длабочина од 7 км.

Локални избори 2021