петок, 3. февруари 2023. Вести денес: 167
home Вести

Земјотрес ја стресе Македонија

Земјотрес ја стресе Македонија

Уште еден земјотрес ја стресе Македонија утринава.

Според податоците, потресот бил со јачина од 2,5 степени според Рихтер, а се случил пред околу 7 часа.

Бил почувствуван во Свети Николе, на 49 километри од Скопје.

Инаку, потрес имаше и во неделата од 2 степени, а претходно со три степени се почувствува потрес од Грција од 5,4 според Рихтер.

Се надеваме тлото ќе се смири.