понеделник, 30. март 2020. Вести денес: 78
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Земјотрес ја стресе Македонија

Земјотрес ја стресе Македонија

Земјотрес со јачина од 5,4 степен попладнево во 17 часот и 38 минути ја погоди Албанија.

Според првичните информации, епицентарот на земјотресот бил на 41 километар северо-источно од Тирана.

Земјотресот беше почувствуван и во Македонија и во Косово.

Земјотрес со јачина од 5,1 степен ја погоди Албанија, почувствуван и во Македонија.