петок, 5. јуни 2020. Вести денес: 7
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Земјотрес ја стресе Македонија

Земјотрес ја стресе Македонија

Земјотрес со јачина од 3,2 степени по рихтер регистриран е во 12:35 минути по локално време.

Епицентарот е во Штип, а почувствуван е и во други делови од државата.

Коронавирус