среда, 27. јануари 2021. Вести денес: 104
home Вести

Земјотрес ја стресе источна Македонија, почуствуван и во Скопје

Земјотрес ја стресе источна Македонија, почуствуван и во Скопје

Синоќа околу 19:30 часот во регионот на Берово и на Пехчево се почувствува слаб земјотрес со магнитуда од 2,7 степени по Рихтер. Како што се наведува во сеизмолошкиот извештај, епицентарот на потресот бил на околу пет километри северозапазно од градот Пехчево.

Коронавирус