вторник, 24. мај 2022. Вести денес: 88
АКТУЕЛНО

СПЦ ја призна автокефалноста на МПЦ-ОА

home Вести

Земјотрес го стресе Скопје

Земјотрес го стресе Скопје

Земјотрес пред неколку минути е почувствуван во Скопје.

Засега не се познати повеќе информации за јачината и епицентарот на земјотресот.

Наскоро повеќе детали.

Изминативе денови серија земјотреси го тресеа југоисточниот дел на Македонија, кои посебно беа почувствувани во Гевгелија и Дојран.

Коронавирус