петок, 30. септември 2022. Вести денес: 178
home Вести

ЗЕМЈОТРЕС ГО СТРЕСЕ СКОПЈЕ- еве ги деталите

ЗЕМЈОТРЕС ГО СТРЕСЕ СКОПЈЕ- еве ги деталите

Пред неколку секунди во главниот град беше почувствуван земјотрес.

Земјотресот според првичните наши информации беше почувствуван со слаб интензитет, а особено го почувствуваа граѓаните кои живеат во згради.

Според информациите од ЕМСЦ, епицентарот на земјотрес е во Грција и бил со јачина од 6,9 степени на длабочина од два километри.

Коронавирус