четврток, 23. септември 2021. Вести денес: 147
home Вести

Земјотрес го стресе Скопје

Земјотрес го стресе Скопје

Земјотрес со јачина од 3,3 степени по рихтер вечерва е почувствуван во Скопје.

Епицентарот е на граница со Косово.

Според првите информации, епицентарот е на длабочина од 2 километри.

Најнови вести

Коронавирус