четврток, 28. октомври 2021. Вести денес: 0
home Вести

Земјотрес го стресе Скопје

Земјотрес го стресе Скопје

Земјотрес со јачина од три степени според Европската макросеизмичка скала е почувствуван денеска во Скопје и околината.

Земјотресот е регистриран во 15 часот и 43 минути и потекнува од скопското епицентрално подрачје.

Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје соопшти дека епицентарот е на само неколку километри источно од централното градско подрачје, со локална Рихтерова магнитуда од два степена.

Локални избори 2021