среда, 28. јули 2021. Вести денес: 128
home Вести

Земјоделството тоне како и се останато, ова е уште еден од низа докази дека Заев мора што поскоро да си замине“

Земјоделството тоне како и се останато, ова е уште еден од низа докази дека Заев мора што поскоро да си замине“

Владата на Заев и СДСМ го уништија земјоделството, велат од ВМРО-ДПМНЕ.

-За негрижата на владата најдобро говори фијаското со откупот на раноградинарските производи, праските, зелката, грозјето, сливите јаболката, а најново и проблемите на оризопроизводителите. Оваа власт покажа дека не се грижи за потребите и проблемите на земјоделците, стои во реакцијата и се додава:

„Земјоделството во Република Македонија тоне како и се останато, ова е уште еден од низа докази дека Заев мора што поскоро да си замине“.

Коронавирус