сабота, 24. октомври 2020. Вести денес: 106
home Вести

Земјоделието доживува крах- Земјоделците го фрлаат својот род бидејќи нема откуп

Земјоделието доживува крах- Земјоделците го фрлаат својот род бидејќи нема откуп

Голема разочараност меѓу земјоделците откако годинава изостана откупот на нивните производи.

-Трета тура за денес. Годинава немат да прскам против трева зш немат од јаболка кај да никнит. КАТАСТРОФА Имам уште нешто дома кој му требит нек идет да зејт дур не ги имам фрлено сите, пишува земјоделец на својот ФБ профил.

Коронавирус