вторник, 19. октомври 2021. Вести денес: 145
home Вести

Земјоделците порачаа: Нема веќе праски за 5 денари (ФОТО)

Земјоделците порачаа: Нема веќе праски за 5 денари (ФОТО)

Револтирани од лошите услови земјоделците гневни порачаа дека повеќе нема да има праски за пет денари.

На Фејсбук страната Земјоделие.мк се појавија фотографии на кои се гледаат земјоделците како ги сечат дрвата, разочарани од понижувачка состојба сметаат дека ова е последно решение.

Летово, земјоделците од Росоман, Неготино и нивната околина истурија илјадници килограми праски во знак на револт кон власта и Министерството за земјоделство кое заборави да ги исполни дадените ветувања.

Локални избори 2021