петок, 7. август 2020. Вести денес: 77
home Вести

Земјоделците од источниот регион утре на протест- незадоволството од власта трае три години

Земјоделците од источниот регион утре на протест- незадоволството од власта трае три години

По денешниот протест на жителите на општина Другово во Кичево и искажувањето на револтот од власта која што ветила, а со години не направила канализација во општината, утре на протест излегуваат незадоволните жители од источниот регион.

Од 9 до 11 часот наутро ќе биде блокиран регионалниот пат кај Облешево.

Земјоделците ќе протестираат поради големото незадоволство од власта која три години откако е на власт не направи ништо за нив.

Коронавирус