среда, 26. јануари 2022. Вести денес: 140
АКТУЕЛНО

Повторно над 2.000 заболени од коронавирус во земјава

home Вести

Земјоделците го поминаа полицискиот кордон и стигнаа до Влада

Земјоделците го поминаа полицискиот кордон и стигнаа до Влада

Македонските земјоделци кои организирано го кренаа својот глас, го поминаа полицискиот кордонот и стигнаа до Владата од каде ги кажаа нивните барања.

Инаку, претходно протестот на земјоделците кој започна пред ТЦ. Мавровка, а требаше да заврши пред Влада, беше спречен од страна на полицијата кај мостот Гоце Делчев.

Најнови вести

Коронавирус