среда, 26. јануари 2022. Вести денес: 32
АКТУЕЛНО

Активни над 20.800 случаи на коронавирус

home Вести

Земјоделците до Заев: Владата има пари да купува фотелји од телешка кожа, а нема пари за земјоделците- Земјоделците ова веќе не можат да го трпат

Земјоделците до Заев: Владата има пари да купува фотелји од телешка кожа, а нема пари за земјоделците- Земјоделците ова веќе не можат да го трпат

Земјоделците на денешниот протест и порачаа на владата дека катастрофалните политики во земјоделието кои ги донесе СДСМ измачениот земјоделец веќе не може да ги трпи.

Тие порачаа дека ако владата има пари да купува фотелји од телешка кожа тогаш треба да има и пари за земјоделците. Земјоделците ја потсетија владата за ветувањата кои ги даде а не ги исполни а тоа се загарантиран откуп на сите земјоделски производи, зелена нафта , достоинствена цена на производите, и навремена исплата на субвенциите.

Коронавирус