среда, 26. јануари 2022. Вести денес: 19
АКТУЕЛНО

Активни над 20.800 случаи на коронавирус

home Вести

Земјоделците до Владата: Сакаме да се исплаќаат субвенциите навремено и неселективно, а не пред избори

Земјоделците до Владата: Сакаме да се исплаќаат субвенциите навремено и неселективно, а не пред избори

Претседателот на Агро центар од Велес на земјоделскиот протест кој се одржа денес пред владата во име на земјоделците и порача на Владата да ги исплаќаат субвенциите на време и неселективно а не само пред избори.

Тој порача дека голем дел од субвенциите за млеко за стока , грозје и т.н. не се исплатени и дека владата на СДСМ воопшто не го исполниле тоа што го ветиле.

Земјоделците на протестот и порачаа на владата да не си поигрува со нивното трпение и да ги послуша нивните барања.

Коронавирус