среда, 26. јануари 2022. Вести денес: 140
АКТУЕЛНО

Повторно над 2.000 заболени од коронавирус во земјава

home Вести

Земјоделци активисти на СДСМ протестираат пред Влада (ФОТО)

Земјоделци активисти на СДСМ протестираат пред Влада (ФОТО)

Македонските земјоделци заедно и сплотено ги бараат своите права. Велат ова не е партиски протест, тука само го бараат ветеното од Заев и СДСМ.

Еден од говорниците на протестот ја извади и својата членска книшка од СДСМ за да докаже дека тука не е дојде партиски, туку бидејќи е изреволтиран од негрижата на власта.

Инаку, претходно протестот на земјоделците кој започна пред ТЦ. Мавровка, беше спречен од страна на полицијата кај мостот Гоце Делчев, па тие во знак на рволт тие ги истурија земјоделските производи.

Најнови вести

Коронавирус