понеделник, 25. октомври 2021. Вести денес: 137
home Вести

ЗЕМЕТЕ ЧАДОР: Најавен обилен пороен дожд

ЗЕМЕТЕ ЧАДОР: Најавен обилен пороен дожд

Времето во земјава ќе претежно облачно и посвежо. На места ќе биде нестабилно со пообилен пороен дожд, локално (над 20 л/м2) и појава на ретки грмежи.

Утринската температура ќе се движи од 8 до 16, а максималната ќе достигне од 19 до 26 степени.

Во Скопје, претежно облачно и посвежо со повремени врнежи од дожд и ретки грмежи. Утринската температура ќе се спушти до 14, а дневната ќе достигне до 24 степени.

До четврток ќе преовладува претежно облачно време со повремени врнежи од дожд со променлив интензитет. Дневните температури значително ќе опаднат. Во петок ќе има услови за изолирана појава на краткотраен дожд. Во деновите од викендот ќе има стабилизирање на времето, а температурите ќе бидат во благ пораст.

Локални избори 2021